Hungarian Avengers Fan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hungarian Avengers Fan Forum

A magyar Szuperhős - és Bosszúállók rajongók paradicsoma.
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 A viking legendák - és a film

Go down 
+4
Dominika13
Sue
Aleex
LuluDarling
8 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
SzerzőÜzenet
Dominika13
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Dominika13


Hozzászólások száma : 876
Csatlakozás ideje : 2012. Sep. 22.
Age : 25
Tartózkodási hely : Midgard, az egyszerű halandók Földnek nevezik

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 28, 2013 1:23 am

Köszönöm, most már értem. :) Mester! :D
Vissza az elejére Go down
Sue
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Sue


Hozzászólások száma : 911
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 28.
Age : 35
Tartózkodási hely : Ingázás Asgard és Midgard között, időnként leledzés az álomból épült váramban

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptySzer. Feb. 27, 2013 8:27 am

Mii?? Hé, valahol el maradtam egy körrel... Mikor avanzsáltam Mesterré? XD Na de akkor, ifjú padavanok... XD Na jó, ezt inkább hanyagolom, de azért az Erő veletek van. XD
Akkor térjünk a tárgyra. Nos szerintem Hel már azzal kiérdemelte a szörny státuszt, hogy az apja Loki volt az anyja meg egy jötün, plusz a testvérei bőven beleesnek a ebbe kategóriába, de amivel leginkább kiérdemelte, az a kinézete volt. Ugye ha valaki nem úgy néz ki, mint egy normális, átlagos ember, az már a szörny kategóriába esik. Legalábbis előszeretettel hívjuk így őket. (Gondoljunk csak arra, hogy miután Loki megtudta, hogy jötün, ő is kapásból egy szörnyre asszociált, és ilyenformában jelenítette meg önmagát is.) És ugye Hel tényleg nem volt egy szépség. A külsejét tekintve az elképzelések két részre oszlanak, de abban mindegyik egyetért, hogy az egyik fele olyan volt, mint egy rendes emberé (és innentől az eltérés), míg a másik fele halott volt, vagy teljesen fekete. Bár az előbbi elképzelést szokták preferálni.
Vissza az elejére Go down
Dominika13
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Dominika13


Hozzászólások száma : 876
Csatlakozás ideje : 2012. Sep. 22.
Age : 25
Tartózkodási hely : Midgard, az egyszerű halandók Földnek nevezik

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptySzer. Feb. 27, 2013 3:15 am

Forever_Hiddlestoner írta:
Hel nem volt szörny. Elméletileg akkor ő kiesik a jóslatból. Sue?
Valamilyen szempontból szerintem ők szörnynek vették, (ugye a jó megítélések) de nem tudom. Megvárom a Mester válaszát! :D
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptySzer. Feb. 27, 2013 3:14 am

Hel nem volt szörny. Elméletileg akkor ő kiesik a jóslatból. Sue?
Vissza az elejére Go down
Dominika13
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Dominika13


Hozzászólások száma : 876
Csatlakozás ideje : 2012. Sep. 22.
Age : 25
Tartózkodási hely : Midgard, az egyszerű halandók Földnek nevezik

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptySzer. Feb. 27, 2013 2:07 am

Amúgy bírom ezeket a jóslatokat. A jóslat az jóslat, ha megpróbálod megakadályozni, honnan tudhatnád, hogy nem az okozza e, amit te csináltál....
Vissza az elejére Go down
Sue
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Sue


Hozzászólások száma : 911
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 28.
Age : 35
Tartózkodási hely : Ingázás Asgard és Midgard között, időnként leledzés az álomból épült váramban

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptyKedd Feb. 26, 2013 8:49 am

Végül is tényleg nem, de ugye élt az a Völva által mondott jóslat, miszerint ugye Loki miatt következik be a Ragnarök, illetve az ő szörny gyerekei által. Ode ezt akarta megelőzni, de valószínű, hogy ebben az esetben nyugodtan beszélhetünk önbeteljesítő jóslatról.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptyKedd Feb. 26, 2013 3:15 am

Én is értem. De akkor Hel tulajdonképpen nem sok "rosszat" csinált. Vagy csak nem volt rá alkalma...
Vissza az elejére Go down
Dominika13
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Dominika13


Hozzászólások száma : 876
Csatlakozás ideje : 2012. Sep. 22.
Age : 25
Tartózkodási hely : Midgard, az egyszerű halandók Földnek nevezik

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptyKedd Feb. 26, 2013 2:02 am

Köszi, így már értem. :)
Vissza az elejére Go down
Sue
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Sue


Hozzászólások száma : 911
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 28.
Age : 35
Tartózkodási hely : Ingázás Asgard és Midgard között, időnként leledzés az álomból épült váramban

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptyHétf. Feb. 25, 2013 7:26 am

Hel az alvilág úrnője, igen. Odin küldte oda és tette azzá, miután arra a következtetésre jutott, hogy nem biztos, hogy jó ötlet Loki gyerekeit Asgardban tartani, de ugyanakkor olyan helyen akarta tudni őket, ahol mindet szemmel lehetett tartani. Így kerültek oda, ahova. Helhez konkrétan azok kerültek, akik békességben haltak meg. Na jó ez nem teljesen igaz. Azok kerültek hozzá, akik nem hősi halált haltak, nem csatában estek el. A hősi halottakon Odin és Freya osztozott.
Vissza az elejére Go down
Dominika13
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Dominika13


Hozzászólások száma : 876
Csatlakozás ideje : 2012. Sep. 22.
Age : 25
Tartózkodási hely : Midgard, az egyszerű halandók Földnek nevezik

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptyHétf. Feb. 25, 2013 3:59 am

Forever_Hiddlestoner írta:

Rosszul tudom, hogy Hel az alvilág királynője?
az, csak Sue írta, hogy valaki, mert rohadtul nem tudom ki, leküldte oda és gondolom azután lett az úrnője...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptyHétf. Feb. 25, 2013 3:56 am

Dominika13 írta:
Odin küldte Helt az alvilágba, vagy Loki???
Ez olyan kis cuki!! A viking legendák - és a film - Page 3 1511130120

Rosszul tudom, hogy Hel az alvilág királynője?
Vissza az elejére Go down
Dominika13
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Dominika13


Hozzászólások száma : 876
Csatlakozás ideje : 2012. Sep. 22.
Age : 25
Tartózkodási hely : Midgard, az egyszerű halandók Földnek nevezik

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptyHétf. Feb. 25, 2013 1:46 am

Odin küldte Helt az alvilágba, vagy Loki???
Ez olyan kis cuki!! A viking legendák - és a film - Page 3 1511130120
A viking legendák - és a film - Page 3 Tumblr_lto59a8XXP1r2d00so1_500
Vissza az elejére Go down
Sue
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Sue


Hozzászólások száma : 911
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 28.
Age : 35
Tartózkodási hely : Ingázás Asgard és Midgard között, időnként leledzés az álomból épült váramban

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptyVas. Feb. 24, 2013 3:31 am

Jah hát fogalmazhatunk úgy is, hogy egy ideig együtt éltek. Nevelni már úgysem Lokival közösen nevelte őket. Bár érdekesség, hogy Loki például Odinnak ajándékozta Fenrirt. Aztán amikor Odin rájött, hogy nem közönséges farkasról van szó, próbálta leláncoltatani. Jörmungandot az óceánba hajított, Helt pedig az alvilágba küldte.
Vissza az elejére Go down
CarrieJ.
S.H.I.E.L.D. Ügynök
S.H.I.E.L.D. Ügynök
CarrieJ.


Hozzászólások száma : 194
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 16.

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptyVas. Feb. 24, 2013 2:48 am

Hát az biztos,hogy Loki először Angrbodával jött össze,de szerintem sosem voltak házasok. A legtöbb oldalon/könyvben is csak a 3 gyermeke anyjaként van feltüntetve,nem a feleségeként. Ha mégis,akkor valószínű elváltak,és csak utána vette el Sigyn-t. A megcsalást én sem nézem ki belőle...

Forever_Hiddlestoner írta:
Én már azt is nehezen tudom elképzelni, hogy összeházasodnak az óriás asszonnyal. Valahogy nem tudom őket fejben összeilleszteni... Lehet bennem van a hiba...

Én sem tudom elképzelni,vagy inkább nem akarom,túl morbid nekem az egész kapcsolat. :D
Vissza az elejére Go down
Sue
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Sue


Hozzászólások száma : 911
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 28.
Age : 35
Tartózkodási hely : Ingázás Asgard és Midgard között, időnként leledzés az álomból épült váramban

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptyVas. Feb. 24, 2013 2:10 am

Ami azt illeti az azokat ez nem rettentette vissza. Njörd felesége Skadi is óriás volt, Odin is szerelembe esett eggyel, és ugyancsak így járt Frey is.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptyVas. Feb. 24, 2013 12:24 am

Én már azt is nehezen tudom elképzelni, hogy összeházasodnak az óriás asszonnyal. Valahogy nem tudom őket fejben összeilleszteni... Lehet bennem van a hiba...
Vissza az elejére Go down
Dominika13
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Dominika13


Hozzászólások száma : 876
Csatlakozás ideje : 2012. Sep. 22.
Age : 25
Tartózkodási hely : Midgard, az egyszerű halandók Földnek nevezik

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptySzomb. Feb. 23, 2013 11:35 pm

Köszönöm a segítséget :) Szerintem, ahogy én el tudom képzelni, úgy volt, hogy Loki másodszorra jött össze Sigyn-nel. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy megcsalja valamelyiket, inkább ahogy Sue mondta, elváltak Angurbodával.
Vissza az elejére Go down
Sue
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Sue


Hozzászólások száma : 911
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 28.
Age : 35
Tartózkodási hely : Ingázás Asgard és Midgard között, időnként leledzés az álomból épült váramban

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptySzomb. Feb. 23, 2013 9:47 am

Ez nem túl egyértelmű, mert valószínűleg nem vették ezt a dolgot túl komolyan. Vagy lehet a skandinávoknál is létezett és bevett volt az elválás. Végül is Skadi is elvált Njördtől, és van olyan változat ami szerint ezt követően Odinnal lett dolga. Sőt Odinnak több gyereke is volt, de Friggtől csak Baldur. Gridtől Vidar, Rindtől Váli, Jördtől Thor, illetve négy másiktól Tyr, Heimdall, Bragi és Höd vagy Hödur.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptySzomb. Feb. 23, 2013 9:34 am

Mind a kettő a felesége volt? Vagy hogy van ez? Vagy melyket melyikkel csalta?
Vissza az elejére Go down
Sue
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Sue


Hozzászólások száma : 911
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 28.
Age : 35
Tartózkodási hely : Ingázás Asgard és Midgard között, időnként leledzés az álomból épült váramban

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptySzomb. Feb. 23, 2013 9:32 am

Pontosan. Méghozzá Angurbodával közös lánya. De tőle van Fenrir és Jörmungand is. Sleipnir pedig Svadilfaritól van. (Ő volt az óriás építőmester lova.) Másik két fiának pedig Sigyn az anyja.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptySzomb. Feb. 23, 2013 8:54 am

Hel az tulajdonképpen Loki lánya, nem?
Vissza az elejére Go down
Sue
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Sue


Hozzászólások száma : 911
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 28.
Age : 35
Tartózkodási hely : Ingázás Asgard és Midgard között, időnként leledzés az álomból épült váramban

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptySzomb. Feb. 23, 2013 8:49 am

Nincs mit. Itt meg folytatom. Szóval miután Baldr meghalt, elküldték Helbe az istenek követét, hogy hozza őt onnan vissza. Hel azt a kikötést tette, (igen Hel birodalmát Helnek is és Helheimnek is hívták. Elvileg innen ered az angol hell szó) hogy Baldr visszamehet abban az esetben ha mindenki megsiratja. Ez meg is történt. (Igen, Loki is... :) ) Csakhogy hazafelé menet amikor már mindenki elsiratta Baldrot találtak egy Thökk (nevének jelentése sötétség) névre hallgató óriásnőt, aki nem volt hajlandó könnyet ejteni miatta. (Állítólag Loki volt az, miután megváltoztatta az alakját) Így végül Baldr Helben maradt.

"Thökknek nincs könnye, se gyásza:
Baldert nem bánja.
Nekem nem használt élve, se holtan,
A halott maradjon, ahol van."
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptySzomb. Feb. 23, 2013 8:21 am

Igy van. A másik topicban már megköszöntem az információkat. De itt is megteszem.
Köszi, köszi, köszi
Vissza az elejére Go down
Sue
BOSSZÚÁLLÓ
BOSSZÚÁLLÓ
Sue


Hozzászólások száma : 911
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 28.
Age : 35
Tartózkodási hely : Ingázás Asgard és Midgard között, időnként leledzés az álomból épült váramban

A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptySzomb. Feb. 23, 2013 8:17 am

Nos nem meglepő a szőke elképzelés. Ugye ha azt vesszük mentalitásban Sigyn és Loki tökéletes ellentétei egymásnak és Lokit sokan képzelik el fekete hajjal, és ennek az ellentétnek a kifejezésére mi lenne a legtökéletesebb, mint a szőke haj. (mintha kissé felcseréltük volna, hogy melyik topicba kell mit írni) XD
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 EmptySzomb. Feb. 23, 2013 8:06 am

Persze, Tom kétségtelenül a legtökéletesebb Loki, aki létezhető.
Amúgy nekem Sigyn-re lenne tényleg konkrétan ötletem... egy vagy kettő... de hasonlitanak. És érdekes, hogy mind a kettő szőke...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A viking legendák - és a film - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A viking legendák - és a film   A viking legendák - és a film - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
A viking legendák - és a film
Vissza az elejére 
3 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» A Film - Kibeszélősdi
» A Film - Kibeszélősdi
» A Film - Kibeszélősdi
» Film ajánló

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hungarian Avengers Fan Forum :: Előzmény Filmek :: Thor-
Ugrás: